Fakultety

W dniu 08.04.2017 pod opieką J.Gapskiego i D.Śródki odbyły się fakultety z turystyki. Uczniowie naszej szkoły pokonali 12 km, malownicza trasę od Serca Puszczy do Kijewa. Pogoda nam świetnie dopisała, młodzież spisała się na medal dzielnie pokonując całą trasę z nielicznymi przerwami.

Galeria

Szlak Doliny Dolnej Odry zdobyty.

Dnia 04.03.2017 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w fakultetach z turystyki i rekreacji. Podczas zajęć uczniowie pod opieka D.Śrudki i J.Gapskiego pokonywali szlak Doliny Dolnej Odry między Odrą Wschodnia i Zachodnią. Wszyscy uczestniczy spisali się na medal zarówno Ci mali jak i Ci troszkę starsi. Wszyscy pokonali całą trasę (pod sama granice w Gartz) z uśmiechem na twarzy, pogoda na dopisywała, wszyscy wrócili cało i zdrowo.

Wokół Jeziora Głębokiego.

   Kolejna z serii wypraw turystycznych odbyła się wokół malowniczego jeziora Głębokie. Jezioro to znajduje się w północnej części dzielnicy Zachód. Do przejścia mieliśmy około 6 kilometrów wytyczonym szlakiem spacerowo-rowerowym nazwanym „Wokół Jeziora Głębokie" . Na zakończenie każdy mógł usmażyć sobie kiełbaskę na specjalnie wytyczonym do tego parkingu leśnym. Mimo nieprzyjemnej pogody każdy z uśmiechem na twarzy pokonywał wyznaczoną trasę.

Galeria.

Pierwszy rajd.

   24 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka turystyczna. Do przejścia uczniowie mieli około 8km. Trasa przebiegała koło Rezerwatu Trawiasta Buczyna. Wycieczka zakończona była ogniskiem w miejscowości Glinna oraz zwiedzaniem Ogrodu Dendrologicznego.

Galeria.

Rajd wiosenny

Rajd wiosenny

Podczas kolejnej wycieczki Turystycznej przyłączyliśmy się do PTTK Wiercipięt, którzy jak co roku organizowali Rajd Wiosenny. W tym roku wybraliśmy trasę 10 km., która prowadziła przez Jezioro Szmaragdowe. Naszym przewodnikiem została pani Krystyna Wolniak, która opowiedziała nam legendę o Jeziorze oraz pokazała wiele pomników przyrody. Wyprawa była bardzo ciekawa oraz pouczająca. Po dotarciu do ZS Nr 7 uczniowie mogli brać udział w konkursach, paleniu marzanny oraz wspólnym pieczeniu kiełbasek. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku znów otrzymamy zaproszenie na udział w rajdzie.

Wyprawa drogą górską

Wyprawa drogą górską

20 lutego odbyła się wycieczka Turystyczna odnowioną Drogą Górską. Startowaliśmy z Klęskowa gdzie mogliśmy podziwiać pomniki przyrody, jakimi są Dęby Krzywoustego. Naszym celem był Głaz Serce Puszczy, przy którym czekało na nas ciepłe ognisko. Mimo dokuczającego chłodu wszyscy szli dzielnie z uśmiechami na twarzy.

Sportowa rywalizacja

Turystyka

Kolejna z serii wypraw turystycznych odbyła się w klimacie sportowej rywalizacji na Sali gimnastycznej. Zorganizowaliśmy kilka mini turniejów z dyscyplin wybranych przez uczniów.
Po zakończonych rozrywkach udaliśmy się na świetlicę wiejską w Kołbaczu gdzie udostępniono nam kijki do Nordic Walkingu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda prawidłowa technika chodzenia i samemu wypróbować takiej formy spędzania czasu wolnego.

Dokramianie ptaków

Dokarmainie ptaków

14 listopada odbyła się kolejna z serii wycieczek turystycznych. Tym razem nasza trasa nie była zbyt daleka. Do pokonania mieliśmy około 2 km lasem do jeziora Miedwie. Celem naszej wycieczki było dokarmianie kaczek oraz łabędzi przebywających na jeziorze. Następnie udaliśmy się na świetnie wyposażoną siłownię na powietrzu. Mieliśmy okazję poćwiczyć na każdym z nowo postawionych urządzeń. Niestety brzydka pogoda spowodowała przedwczesny powrót do Kołbacza gdzie udaliśmy się na halę sportową. Tam zorganizowaliśmy kilka zabaw sportowych połączonych ze współzawodnictwem. Mimo zmiany planów i tak świetnie się bawiliśmy.

Jesienna wyprawa

Jesienna wyprawa

17 października odbyła się kolejna wycieczka turystyczna. Tym razem naszym celem był cmentarz w Starym Czarnowie. Marsz zaczęliśmy z miejscowości Glinna, do pokonania mieliśmy około 6 km. Trasa przebiegała wokół malowniczego Rezerwatu Trawiasta Buczyna. Po dojściu do Starego Czarnowa podzieliliśmy się na zespoły. Naszym zadaniem było uporządkować groby zaniedbane i opuszczone. Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się posprzątać kilka nagrobków oraz zapalić na nich znicze.

Wycieczka integracyjna

26 września odbyła się pierwsza w nowym roku szkolnym wyprawa Turystyczna. Była to wycieczka integracyjna zakończona wspólnym ogniskiem. Do pokonania mieliśmy około 5 km. Trasa przebiegała od Kołbacza przez Dobropole do Glinnej gdzie rozpaliliśmy ognisko. W między czasie uczniowie brali udział w zabawach takich jak Kalambury, Znajdź alfabet oraz kilku zabawach ruchowych.
Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny wyjazd Turystyczny.

 

20150926 092801

20150926 110730

20150926 114111