VIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

ręczna

W środę 6 grudnia w hali sportowej w Zespole Szkół w Kołbaczu rozegrany został VIII Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców. Do turnieju przystąpiło dziesięć drużyn ze szkoły podstawowej: Banie, Gryfino, Krzywin, SP 71 Szczecin, SP 59 Szczecin I i II, SP Szczecin 55 I, II i III, oraz gospodarz turnieju Kołbacz.Celem spotkania była dobra zabawa i zdrowa sportowa rywalizacja. Każdy mecz był wyjątkowy, pełen pozytywnej energii i niezwykłych emocji.

Podopieczni trenera Dariusza Śrudki odnieśli trzy zwycięstwa. Niektórych rywali przewyższali umiejętnościami o klasę, ale były też mecze bardzo zacięte, zwłaszcza ten o trzecie miejsce z SP Szczecin 55 II przegrany dopiero po rzutach karnych.

KOLEJNOŚĆ WYNIKÓW:

1. SP 55 Szczecin I

2. SP 59 Szczecin I

3. SP 55 Szczecin II

4. SP Kołbacz

5. SP 71 Szczecin

6. SP 55 Szczecin III

7. SP Krzywin

8. SP Gryfino

9. SP Banie

10. SP 59 Szczecin II

Wszyscy uczestnicy turnieju zasłużyli na ogromną pochwałę! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych zawodników i liczymy, iż otrzymamy kolejną dawkę sportowej adrenaliny podczas kolejnego turnieju:)!

Galeria:

Unihokej - 2017

W ostatnich dwóch tygodniach reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w trzech turniejach unihokeja. Mecze rejonowe odbyły się w Gryfinie i Chwarstnicy, zaś turniej powiatowy rozegrano w Widuchowej. Najlepszy wynik osiągnęła starsza grupa chłopców ,która po wygranej 1:0 nad gimnazjum z Gryfina awansowała do finału powiatowego. W Widuchowej nie udało nam się zdobyć medalu. Po zaciętej walce ulegliśmy 2:0 szkole z Mieszkowic. O brązowy medal trwał bój do ostatnich sekund meczu. Niestety przegrana 3:1 ze szkołą z Chwarstnicy dała nam dopiero lub aż 4 miejsce wśród 12 szkół powiatowych. Już niebawem spróbujemy się zrewanżować w grudniowych rozgrywkach w piłkę ręczną.

Galeria:

Udany rok dla naszej szkoły w grach zespołowych.

W minionym roku szkolnym zdobyliśmy łącznie 5 medali w rozgrywkach powiatowych.
Reprezentacja chłopców z gimnazjum zdobyła srebrny medal w unihoku i brązowy w piłkę ręczną. Młodsi koledzy ze szkoły podstawowej nie chcieli być gorsi i zdobyli 3 medale brązowe. Siatkówka, piłka ręczna i piłka nożna to wiodące gry zespołowe w naszej szkole.Gimnazjalistki pod kierunkiem Pani Asi Adamkowskiej zajeły 4 miejsce w powiacie w piłkę siatkową. Bardzo ambitną postawę zaprezentowali piłkarze nożni (gimnazjum) w turnieju o Puchar Wójta. W grudniu gościliśmy czołowe zespoły piłki ręcznej z województwa startujące w turnieju mikołajkowym. Naszą szkołę odwiedził olimpijczyk, złoty medalista z Pekinu (wioślarstwo), pan Konrad Wasielewski. Byliśmy organizatorami dnia dziecka na sportowo. Bardzo dużą pomoc w organizcji tej imprezy uzyskaliśmy od Rady Rodziców.

Drugi brązowy medal!

W rozgrywkach powiatowych piłki ręcznej chłopców zdobyliśmy III miejsce. Startowały zespoły z Cedyni, Trzcińska Zdrój oraz Bani. Los nie był dla nas łaskawy i w półfinale turnieju musieliśmy się zmierzyć z późniejszym triumfatorem zespołem z Bani. Przegraliśmy 8:6. Brązowy medal wygraliśmy jedną bramką ze szkołą z Cedyni (5:4). Bramki dla naszego zespołu zdobywali:
K. Brzyski
K. Stępień
O. Kiedrzyń
M. Nowak
K. Kwieciński
Honoru naszej szkoły bronili: K. Garczarek, M. Gawora, M. Bątkowski, B. Błaszczyk.
Zespół prowadził pan D. Śrudka.

Galeria.

Awans do rozgrywek powiatowych

   13 grudnia odbył się w naszej szkole turniej rejonowy piłki ręcznej chłopców szkół podstawowych. Gościliśmy uczniów z Gryfina (Sp 1, Sp 3), Krzywina, Widuchowej i Gardna. Pokonaliśmy w grupie Sp 1 z Gryfina i Krzywina. W finale po bardzo zaciętym spotkaniu wygraliśmy również ze szkołą z Gardna (8:6). Bramki dla naszej szkoły zdobywali: K. Brzyski, K. Stępień, B. Błaszczyk, O. Kiedrzyń.
W naszej reprezentacji wystąpili również:
M. Nowak
M. Gawora
K. Mielnik
J. Kwieciński
K. Kozłowski
M. Bątkowski
K. Garczarek (bramkarz)
P. Bałdyga (bramkarz)
Zespół prowadził nauczyciel D. Śrudka

Galeria.

Mamy srebro.

   16 listopada reprezentacja naszego Gimnazjum uczestniczyła w rozgrywkach powiatowych w Unihokeju. W turnieju prócz gospodarza, czyli ZS w Widuchowej brali także udział gimnazjaliści z Cedyni i Bani. W pierwszym meczu z Gimnazjum z Cedyni wygraliśmy 2:0 (M. Gełemej, K. Palus). W finale o złoty medal przegraliśmy 3:1 z Gimnazjum z Bani (M. Huk). Tym samym na szyjach naszych chłopaków zawisły srebrne medale, co jest ogromnym sukcesem.
Trener: D. Śrudka

Galeria.

Unihokej podstawówka.

   W dniu 08.11.2016 reprezentacja naszej szkoły podstawowej chłopców i dziewcząt brała udział w rozgrywkach rejonowych Unihokeja. Turniej odbył się w Chwarstnicy. Prócz gospodarza startowały także zespoły z Gryfina i Widuchowej. Chłopcy pokonali SP 3 z Gryfina 2:0, kolejny mecz zakończył się remisem 2:2. Trzecie starcie decydowało o awansie do powiatu, niestety chłopcy po zaciętej walce przegrali 3:1 z Chwarstnicą. Dziewczęta zajęły IV miejsce w turnieju. Oto składy naszej reprezentacji:
Brzyski Konrad                                             Błaszczak Alicja
Błaszczyk Bartek                                          Serafin Kaja
Stępień Kajetan                                           Nowak Julia
Kiedrzyń Oliwier                                           Andrulaniec Marika
Nowak Mateusz                                           Grzywińska Aleksandra
Mielnicki Karol                                              Lech Katarzyna
Bątkowski Michał                                          Michalska Martyna
Opiekunowie: D. Śrudka, J. Adamkowska

Galeria.

Zawody Unihokeja.

W dniu 4 XI 2016 reprezentacja naszego gimnazjum uczestniczyła w Rejonowym turnieju Unihokeja. Zawody odbyły się w gimnazjum w Widuchowej. Oprócz gospodarza i Kołbacza udział wzięli uczniowie z Chwarstnicy oraz 2 zespoły z Gryfina.
   Dziewczęta uległy reprezentacji gimnazjum nr 1 z Gryfina i tym samym zajęły 2 miejsce w turnieju.
Chłopcy natomiast to samo gimnazjum pokonali 1:0 po bramce strzelonej przez Kubę Palusa. Tym samym awansowali do rozgrywek powiatowych, gdzie czeka ich bardzo ciężki turniej.
Szkołę reprezentowali:
Dziewczęta:                                                      Chłopcy:
- Palus Maria                                                        -Palus Kuba
- Moździerzewska Wiktoria                                    - Bińkowski Kuba
- Ciastko Sara                                                     - Płachta Kuba
- Tramowska Nikola                                             - Darul Bartek
- Chlebos Malwina                                               - Świerkosz Konrad
- Kozłowska Ewelina                                            - Gełemej Michał
- Podgórska Wiktoria                                           - Łokietek Dawid
- Ladra Weronika                                                - Huk Michał
                                                                       - Pędziwiatr Przemek
Opiekunami zespołów byli nauczyciele wf-u : Adamkowska J. oraz Śrudka D.

Galeria.

Wspaniały występ naszych uczniów w Krzywinie

Krzywin

W piękny słoneczny piątek 13.V.2016 Uczniowie naszej szkoły wystartowali w Krzywińskiej Lidze Biegów przełajowych. Był to dla nas bardzo udany start. W szkole podstawowej zdobyliśmy 5 medali:
Dawid Piotrowicz – brązowy medal
Bartek Smela – brązowy medal
Kacper Gołowieniec – brązowy medal
Oliwier Kiedrzyń – srebrny medal
Konrad Brzyski – złoty medal

Czytaj więcej: Wspaniały występ naszych uczniów w Krzywinie

Awans do rozgrywek powiatowych!

24 kwietnia 2016

W dniu 12.04.2016 uczniowie naszego gimnazjum startowali w rozgrywka rejonowych w piłkę nożną. Po bardzo zaciętym meczu pokonaliśmy 1:0 Gimnazjum Gryfińskie . Bramkę dla naszego zespołu zdobył Gabriel Chmielewski po asyście Kuby Palusa. Dzięki temu zwycięstwu dnia 28.04.2016 będziemy walczyć o medale w Widuchowej. Życzymy sukcesów.
Skład naszej reprezentacji:

Czytaj więcej: Awans do rozgrywek powiatowych!

Podkategorie