Biuletyn - grudzień 2015

biuletyn3

Niezwykły wieczór poetycki z Elżbietą Stütz - Szkoła Współpracy

Wieczór poetycki z panią Elżbietą Stütz

Magiczny i niezwykły - tak możemy opisać Wieczór Poetycki z panią Elżbietą Stütz, autorką książek, m.in.: Paris... nie tylko dla zakochanych, Dresden ... nie tylko dla królów, Roma ...nie tylko dla bogów, Obrazy kwiatem malowane. To niezwykle utalentowana artystka fotografik AFIAP, autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych (Anglia, Austria, Kanada, Francja, Hiszpania, Macau, Malaysia, Polska, Węgry). Tematami fotografii są Tatry, pejzaż, portret, obrazy kwiatem malowane. Autorka opracowania tomików poezji Zbigniewa Smoczka, miłośniczka poezji, pasjonatka literatury psychologicznej, fanka pisarzy – Hermanna Hessego i Tiziano Terzianiego, Wiesława Myśliwskiego.

Czytaj więcej: Niezwykły wieczór poetycki z Elżbietą Stütz - Szkoła Współpracy

Jesienna Noc Nauki

Jesienna Noc Nauki

Dnia 6 listopada odbyła się w szkole kolejna Noc Nauki w ramach programu Szkoła Współpracy. I tym razem nie zabrakło ciekawych zajęć i atrakcji. Noc rozpoczęliśmy o godzinie 18:00 od niezwykłej lekcji "Ciekawe dlaczego...?", lekcji o wężach, którą przeprowadził doktorant Uniwersytetu Szczecińskiego pan Piotr Piliczewski. Uczestnicy mogli obejrzeć z bliska i dotknąć różne gatunki węży, tym samym dowiadując się wielu ciekawostek i informacji na temat życia tych gadów. Kolejnym punktem w programie była prelekcja w ramach konkursu WINIARY na temat zdrowego żywienia oraz degustacja przepysznych i zdrowych przekąsek oraz kanapek ze straganu zdrowej żywności. Gościliśmy również przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych.

Czytaj więcej: Jesienna Noc Nauki 

Rodzic w roli eksperta - lekcja musztry wojskowej

Lekcja musztry

Dnia 3 listopada odbyła się w szkole lekcja musztry wojskowej. Zajęcia przeprowadzone były w ramach programu Szkoła Współpracy. Dziś w roli Rodzica Eksperta gościliśmy pana Jacka Chudaka. Pan Jacek to były żołnierz, który w wojsku zajmował się szkoleniami w zakresie musztry. Dziś uczniowie klasy IA gimnazjum mieli okazję dowiedzieć się jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną. Jak oddaje się honory i formuje szyki. To była niezwykle ciekawa i pouczająca lekcja.

Panie Jacku serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i świetną atmosferę.

Biuletyn - czerwiec 2015

biuletyn2

Noc Nauki

Szkoła - Noc Nauki

Dnia 29 maja 2015r. odbyła się w szkole po raz pierwszy Noc Nauki. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach programu Szkoła Współpracy i trwało od godziny 19:00 do 24:00. Wzięło w nim udział 42 uczniów zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum, czworo rodziców oraz nauczyciele. W przygotowanych wcześniej salach: Filmowej, Naukowej, Kawiarnianej oraz Bibliotecznej odbyły się przeróżne atrakcje. Zorganizowanych zostało wiele niespodzianek i przedsięwzięć. To niezwykłe wydarzenie rozpoczęliśmy półtoragodzinnymi warsztatami naukowymi z zakresu fizyki i chemii, które dla dwóch grup uczniów poprowadził Klub Naukowca ze Szczecina.

Czytaj więcej: Noc Nauki

Sadzenie Magnolii - Obchody Dnia Ziemi w Zespole Szkół w Kołbaczu

Szkoła - Dzień Ziemi

Dnia 22.04.2015 r., przy hali sportowej w Kołbaczu, odbyło się uroczyste sadzenie magnolii przez przyszłych absolwentów naszej szkoły.

Inicjatywa utworzenia Alei Magnolii narodziła się podczas projektu "Szkoła współpracy", w którym brali udział przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów Zespołu Szkół w Kołbaczu.

Czytaj więcej: Sadzenie Magnolii - Obchody Dnia Ziemi w Zespole Szkół w Kołbaczu

Biuletyn - marzec 2015

biuletyn

Dzień innowacji w szkolnej świetlicy - Szkoła Współpracy

Szkoła - Dzień Innowacji w Świetlicy

Dnia 24 marca 2015r. w ramach programu "Szkoła Współpracy" przeprowadzono w szkole działanie z obszaru organizacja szkoły - Dzień Innowacji w Szkolnej Świetlicy. Działanie to polegało na przygotowaniu zajęć warsztatowych, w których uczestniczyli uczniowie przebywający na świetlicy, rodzic oraz nauczyciele biorący udział w programie. W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono:

Czytaj więcej: Dzień innowacji w szkolnej świetlicy - Szkoła Współpracy

Spotkanie z rodzicami

Dnia 3 marca 2015r. odbyło się zebranie przedstawicieli Rady Rodziców. Uczestnicy spotkania zostali poinformowani o działaniach w ramach projektu Szkoła Współpracy. Zebranie poprowadził Dyrektor Szkoły p. Artur Cembik.