Styczniowe czytanie

2018 01 12 Czytanie u 4 - latk-w ALL 01

2018 01 12 Czytanie u 4 - latk-w ALL 07

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze dlatego bardzo się staramy żeby zachęcić najmłodszych do pokochania książek. Ostatnio odwiedziła nas mama Radka i mama Nikosia. Panie czytały utwory „Cztery pory roku” oraz „Przygody śpiocha” książki te to ulubione opowiadania chłopców. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje.

UWAGA!!!

Terminy wymiany pościeli w grupie 3 i 4 latków :

12.01 i 26.01

9.02 i 23.02

9.03 i 23.03

6.04 i 20.04

11.05 i 25.05

8.06 i 22.06

Wigilia w przedszkolu

W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku każda grupa organizuje swoją wigilię. W świątecznej atmosferze odbyło się spotkanie wigilijne w grupie 3-latków dnia 19 grudnia , w grupie 4- latków - 20 grudnia, a w grupie 5-latków i grupach "0" A i "0" B dnia 21 grudnia. W każdej sali zostały udekorowane pięknie stoły, nakryte obrusami i zastawione smakołykami w postaci ciasteczek, cukierków i owoców. Złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem i słuchaliśmy kolęd. Były to chwile pełne uroku, magii i radości.

Galeria:

Wizyta Świętego Mikołaja

 

5b8cd5db60a9cb4661dd24741ce517ad

Wizyta Świętego Mikołaja , to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Wszyscy przygotowują się do niego bardzo starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście widnieje Św. Mikołaj. Oprócz prac plastycznych wszystkie grupy uczą się piosenki lub wierszyków o Mikołaju. W każdej sali stoi też choinka , pięknie udekorowana. Wreszcie nadszedł ten dzień- 6 grudnia. Dzieci od samego rana z niecierpliwością spoglądały w okna i na drzwi. Nasłuchiwały czy nie słychać dzwoneczków. W końcu przyszedł - Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo ucieszone i podekscytowane. Z Mikołajem przyszła również Śnieżynka, która była pomocnikiem Mikołaja. Każde dziecko otrzymało piękny prezent, w którym królowały zabawki i słodycze. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce świątecznej i zimowej. Na koniec wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia. Dzieci długo wspominały ten dzień, ponownie oglądały prezenty i dzieliły się wrażeniami.

Galeria:

Wspólne czytanie z p. Marcinem

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. Tym razem odwiedził nas tata Natana i przeczytał bardzo lubianą przez dzieci książkę „Tupcio-Chrupcio”.Pan Marcin nie zapomniał o słodkim upominku dla najmłodszych. Czekamy na odwiedziny kolejnych rodziców.

Galeria:

Dzień Pluszowego Misia 2017

"Dzień Pluszowego Misia"

8851249b41b6acf349f8f7aafaf0

Dnia 24 listopada 2017r. odbyła się w przedszkolu uroczystość   z okazji Dnia Pluszowego Misia. Przed rozpoczęciem uroczystości Panie przygotowały piękne torty. Imprezę poprowadziła Pani A. Ogrenicz-Łastowska. Dzieci ze wszystkich grup przyniosły na ten dzień pluszowe misie. Na początku uroczystości każde dziecko zaprezentowało swojego misia . Następnie odbyła się gimnastyka z misiami. Dzieci podskakiwały, stały na prawej nodze , na lewej nodze , podskakiwały raz na prawej, raz na lewej nodze , wykonywały obroty. Po gimnastyce rozwiązywały słowne zagadki dotyczące postaci z bajki "Kubuś Puchatek". Bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Na zakończenie imprezy dzieci z grupy 3 latków i 4 latków zaśpiewały piosenkę pt.: "Jadą, jadą misie", natomiast dzieci z grupy 5 latków i grup " 0 " zaśpiewały piosenkę "Pluszowy miś". Wspólnie wszystkie dzieci zaśpiewały misiom "Sto Lat". Następnie dzieci wraz ze swoimi Paniami udały się do sal, aby zjeść tort. Każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w "Dniu Pluszowego Misia". Dzień ten minął w atmosferze radości , dobrego humoru i super zabawy.

Galeria:

Jesienne Zabawy Matematyczne

Dnia 13.11.2017r. odbyła się w przedszkolu impreza pt. "Jesienne zabawy matematyczne". W zabawach uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Imprezę poprowadziła p. M. Szymańska. Z uwagi na to , że były to zabawy jesienne wszystkie dzieci otrzymały po pięć kasztanów, które to posłużyły im do różnych zabaw matematycznych. Zadaniem dzieci było wyszukanie kasztana największego , a następnie umieszczanie go w różnych położeniach względem siebie. Dzieci przeliczały kasztany , podawały nazwy cyfr, segregowały figury geometryczne. Ciekawą sprawą była " Zabawa w pociągi ", podczas której dzieci stawiały taką liczbę kroków do przodu i do tyłu, jaką wystukała p. Marlena na bębenku. Na koniec zabaw dzieci otrzymały szerokie pasy bibuły, na których miały przykleić jesienne liście i w ten sposób wykonać szal dla Pani Jesieni. Dzięki tym zabawom dzieci utrwaliły umiejętność przeliczania w zakresie 5, utrwaliły znajomość liczb oraz nazwy i wygląd figur geometrycznych, jak również utrwaliły poprawne stosowanie przyimków: na, pod, za, obok, nad. Dzieci bardzo ciekawie spędziły dzień.

Galeria:

Rozwijanie czytelnictwa

Rozwijanie czytelnictwa jest jednym z priorytetów naszej pracy, dlatego odwiedzają nas rodzice i czytają dzieciom  ulubione bajki. W środę  grupę 4 latków  odwiedziła   mama Marcelinki, która przeczytała ulubioną bajkę dziewczynki całej grupie.  Pani Karolina obdarowała nas również ciastoliną, która sprawiła dzieciom ogromną radość. Grupę 3 latków odwiedziła mama Michałka- zaprezentowala książkę z serii „Opowiadań dla przedszkolaków”. Dzieci bardzo uważnie jej słuchały. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, ciocie oraz wujków do włączenia się w naszą akcję.

Galeria:

Spotkanie z pisarką

6 listopada odwiedził nas w przedszkolu niezwykły gość. W ramach akcji rozwijającej czytelnictwo wśród dzieci, zorganizowane zostało spotkanie z Panią Moniką Sawicką. Pani Monika jest pisarką i autorką książek m.in. "O Kajtku". Kajtek to mały piesek znaleziony przypadkowo w tramwaju . Siedział porzucony w reklamówce i martwił się o swój los. Niezwykłe przygody małego pieska opisała Pani Monika w tak niezwykły sposób, że dzieci słuchały opowiadania z przejęciem. Dowiedziały się przy okazji jak powstaje książka i że bardzo ważny jest pomysł, który może być prawdziwy lub zmyślony.  Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dwie książeczki z dedykacją od autorki i zrobiły wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Galeria:

„Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko”

20 października w grupach zerowych odbyło się spotkanie z pracownikami PKP mające na celu uświadomienie dzieciom jak bezpiecznie korzystać z przejazdów kolejowych. Praktyczne zajęcia uwrażliwiły również dzieci na bezpieczne zachowanie się na peronie, w pociągu oraz gdy oddalimy się od rodziców i zgubimy . Dzieci rozwiązywały zagadki, utrwaliły numery alarmowe, zapoznały się z wyglądem pracowników ochrony i ich umundurowaniem. Na zakończenie otrzymały książeczki edukacyjne oraz kredki aby utrwalić w przyjemny sposób zasady bezpiecznego zachowania się na kolei. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie wspaniałych zajęć edukacyjnych

Galeria: