Owoce i warzywa w szkole

 

Szkoła - Owoce i warzywa w szkole

 

Program "Owoce dla szkoły" do którego przystąpiła SP w Kołbaczu, odbywa się we współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Dzieciom klas 1-3 uczestniczącym w programie udostępnia się 2 razy w tygodniu świeżę warzywa oraz soki. Pierwszą partię warzyw i owoców dzieci otrzymały 6-go października 2014 roku.

Szkoła Współpracy rusza!

szkolawspolpracy

Program Bezpieczna Szkoła

ZESPÓŁ SZKÓŁ W KOŁBACZU PRZYSTĄPIŁ DO PROGRAMU BEZPIECZNA SZKOŁA. PROGRAM TEN BĘDZIE TRWAŁ OD PAŹDZIERNIKA 2013r. DO MAJA 2014r.

Czytaj więcej: Program Bezpieczna Szkoła

Program żywieniowy VitaMenu

Program żywieniowy VitaMenu

3
Posiłki bez sztucznych dodatków i konserwantów

VitaMenu to program żywieniowy adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, który Zespół Szkół w Kołbaczu realizuje od grudnia br. Realizacja programu oznacza w praktyce zmianę przedszkolnego i szkolnego menu na dania z certyfikatem Programu VitaMenu.

Czytaj więcej: Program żywieniowy VitaMenu

Program VitaMenu

Szkoła - VitaMenu

PROGRAM VITAMENU

3
Zespół Szkół w Kołbaczu przystąpił do realizacji Programu żywieniowego VitaMenu.

Jest to program, który oferuje szkołom i przedszkolom Karty Dań z jadłospisami do przyrządzenia dań bez dodatku sztucznych konserwantów. Celem Programu VitaMenu jest zwiększenie dostępności potraw sprzyjających zachowaniu zdrowia, edukacja żywieniowa poprzez codzienne spożywanie posiłków zgodnych z wytycznymi programu, a także profilaktyka chorób i dolegliwości dietozależnych.

Czytaj więcej: Program VitaMenu

Mleko dla szkół

Program „Mleko dla Szkół", do którego przystąpił Zespół Szkół w Kołbaczu, odbywa się we współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Celem tej akcji jest

Czytaj więcej: Mleko dla szkół

Projekty dydaktyczno-profilaktyczne

ENJOY MY ORIGIN

Zespół Szkół w Kołbaczu przystąpił do projektu "Enjoy My Origin" w ramach działalności organizacji pozarządowej AIESEC.

Czytaj więcej: Projekty dydaktyczno-profilaktyczne